15KPA48A
Mfr.Part #
15KPA48A
Datasheet
15KPA48A
Description
TVS DIODE 48VWM 77.7VC P600
Stock
261
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
194.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
53.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V